Arhivă PDF începând din 1990 I Abonamente Revista 22 I Access Abonați PDF


REZULTATE FINALE: Vezi cine sunt VIITORII PARLAMENTARI ai României
- - - -
2012-12-12
Electorale
0

Senat

Colegiul Nr. 1 - Ben-Oni Ardelean (USL)
Colegiul Nr. 2 - Petru Ehegartner (USL)
Colegiul Nr. 3 - Matei Suciu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Vasile Blaga (ARD)
Colegiul Nr. 4 - Ilie Sârbu (USL)
Colegiul Nr. 4 - Iovescu Ioan (PP-DD)


TULCEA

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Vasile Gudu (ARD)
Colegiul Nr. 1 - Neviser Zaharcu (USL)
Colegiul Nr. 2 - Marian Avram (USL)
Colegiul Nr. 2 - Liviu Codirlă (PP-DD)
Colegiul Nr. 3 - Octavian Popa (USL)
Colegiul Nr. 4 - Ion Bălan (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Octavian Motoc (USL)
Colegiul Nr. 2 - Trifon Belacurencu (USL)


VASLUI

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Victor Cristea (USL)
Colegiul Nr. 2 - Dan Bordeianu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Florin Ciurariu (USL)
Colegiul Nr. 4 - Adrian Solomon (USL)
Colegiul Nr. 4 - Tudor Ciuhodaru (PP-DD)
Colegiul Nr. 5 - Ana Birchal (USL)
Colegiul Nr. 6 - Toader Dima (USL)
Colegiul Nr. 7 - Irinel Stativă (USL)
Colegiul Nr. 7 - Sergiu Vizitiu (ARD)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Doina Silistru (USL)
Colegiul Nr. 2 - Gabriela Creţu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Nelu Tătaru (USL)
Colegiul Nr. 3 - Dan Mihai Marian (ARD)


VÂLCEA

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Traian Dobrinescu (USL)
Colegiul Nr. 1 - Romeo Rădulescu (ARD)
Colegiul Nr. 2 - Constantin Rădulescu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Constantin Mazilu (USL)
Colegiul Nr. 4 - Vasile Bleotu (USL)
Colegiul Nr. 4 - Ion Critinel Marian (PP-DD)
Colegiul Nr. 5 - Cristian Buican (USL)
Colegiul Nr. 6 - Aurel Vlădoiu (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Laurenţiu Coca (USL)
Colegiul Nr. - Florinel Butnaru (PP-DD)
Colegiul Nr. 2 - Daniel Niţu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Adrănel Cotescu (USL)

VRANCEA

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Nicolae Nica (USL)
Colegiul Nr. 2 - Angel Tîlvăr (USL)
Colegiul Nr. 3 - Nini Săpunaru (USL)
Colegiul Nr. 4 - Miron Mitrea (USL)
Colegiul Nr. 5 - Laurenţiu Ţigăeru (USL)
Colegiul Nr. 5 - Neagu Murgu (PP-DD)
Colegiul Nr. 6 - Mihai Secară (ARD)
Colegiul Nr. 6 - Victor Roman (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Petru Filip (USL)
Colegiul Nr. 2 - Cristian Dumitrescu (USL)

MINORITĂŢI

Ovidiu Ganţ - Forumul Democrat al Germanilor din România (Sibiu)
Niculae Mircovici - Uniunea Bulgară din Banat - România (Timiş)
Uniunea Democratică a Slovacilor şi Cehilor din România - Adrian-Miroslav Merka (Bihor)
Uniunea Polonezilor din România - Ghervazen Longher (Suceava)
Uniunea Croaţilor din România - Slobodan Ghera (Caraş Severin)
Comunitatea Ruşilor Lipoveni din România - Miron Ignat (Tulcea)
Uniunea Democrată a Tătarilor Turco-Musulmani din România - Varol Amet (Constanţa)
Asociaţia Partida Romilor "Pro-Europa" - Nicolae Păun (Covasna)
Uniunea Sârbilor din România - Slavomir Gvozdenovici (Caraş-Severin)
Uniunea Ucrainenilor din România - Ion Marocico (Maramureş)
Asociaţia Macedonenilor din România - Ionel Stancu (Iaşi)
Uniunea Elenilor din România - Dragoş Zisopol (Prahova)
Asociaţia Liga Albanezilor din România - Oana Manolescu (Iaşi)
Uniunea Democrată Turcă din România - Iusein Ibram (Constanţa)
Uniunea Culturală a Rutenilor din România - Gheorghe Firczak (Arad)
Federaţia Comunităţilor Evreieşti - Aurel Vainer (Călăraşi)
Uniunea Armenilor din România - Varujan Pambuccian (Bucureşti)
Asociaţia Italienilor din România RO.AS.IT - Mircea Grosaru (Bistriţa Năsăud)

DIASPORA

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Aurelian Mihai (PP-DD)
Colegiul Nr. 2 - Eugen Tomac (ARD)
Colegiul Nr. 3 - Mircea Lubanovici (ARD)
Colegiul Nr. 4 - Ovidiu Raeţchi (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1  - Riceard Badea (ARD)
Colegiul Nr. 2 - Adrian Anghel (USL)

 

PENTRU A VEDEA CONDIDATII SI DIN CELELALTE JUDETE MERGI LA PAGINA:

1, 2, 3, 4, 5

TAGS :
Mai multe din Electorale
Comentarii
Total 0 comments.
1585
 Rasu' plansu'
 Media Culpa
 Numarul Curent
DESENAND (CA) LUMEA
 Vis a vis