Arhivă PDF începând din 1990 I Abonamente Revista 22 I Access Abonați PDF


REZULTATE FINALE: Vezi cine sunt VIITORII PARLAMENTARI ai României
- - - -
2012-12-12
Electorale
0

Ads by google

Senat

Colegiul Nr. 1 - Titus Liviu Paşca (USL)
Colegiul Nr. 1 - Mihai Rogojan (ARD)
Colegiul Nr. 2 - Ovidiu Bota (USL)
Colegiul Nr. 3 - Liviu Marian Pop (USL)

MEHEDINŢI

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Mihai Stănişoară (ARD)
Colegiul Nr. 1 - Rodin Traicu (USL)
Colegiul Nr. 2 - Petre Daia (USL)
Colegiul Nr. 3 - Viorel Palaşcă (USL)
Colegiul Nr. 4 - Marius Manolache (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Şerban Nicolae (USL)
Colegiul Nr. 2 - Marius Bălu (ARD)
Colegiul Nr. 2 - Chiuariu Tudor (USL)

MUREŞ

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Karoly Kerekes (UDMR)
Colegiul Nr. 2 - Corneliu Buicu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Attila Kelemen (UDMR)
Colegiul Nr. 4 - Florin Urcan (ARD)
Colegiul Nr. 5 - Laszlo Borbely (UDMR)
Colegiul Nr. 6 - Gheorghe Sefer (PP-DD)
Colegiul Nr. 7 - Ioan Cristian Chirteş (USL)
Colegiul Nr. 8 - Vasile Gliga (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Emil Paşcan (ARD)
Colegiul Nr. 2 - Bela Marko (UDMR)
Colegiul Nr. 3 - Akos Mora (USL)
Colegiul Nr. 4 - Alexandru Frătean (USL)

NEAMŢ

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Vasile Drăguşanu (USL)
Colegiul Nr. 2 - Vlad Marcoci (USL)
Colegiul Nr. 2 - Mihaela Stoica (ARD)
Colegiul Nr. 3 - Liviu Harbuz (USL)
Colegiul Nr. 3 - Constantin Moisii (PP-DD)
Colegiul Nr. 4 - Elena Udrea (ARD)
Colegiul Nr. 5 - Ioan Munteanu (USL)
Colegiul Nr. 6 - Dorinel Ursărescu (USL)
Colegiul Nr. 7 - Ionel Arsene (USL)
Colegiul Nr. 8 - Marian Enache (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Ţapu Nazare Eugen (USL)
Colegiul Nr. 2 - Leonard Cadăr (ARD)
Colegiul Nr. 2 - Ioan Chelaru (USL)
Colegiul Nr. 3 - Octavian Bumbu (USL)

OLT

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Constantin Moţ (USL)
Colegiul Nr. 2 - Daniel Bărbulescu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Florin Iordache (USL)
Colegiul Nr. 4 - Virgil Delureanu (USL)
Colegiul Nr. 5 - Dumitru Niculescu (PP-DD)
Colegiul Nr. 5 - Dan Ciocan (USL)
Colegiul Nr. 6 - Gigel Ştirbu (USL)
Colegiul Nr. 7 - Alexandru Stănescu (USL)
Colegiul Nr. 7 - Luminiţa Adam (PP-DD)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Darius Vâlcov (USL)
Colegiul Nr. 2 - Mihai Niţă (USL)
Colegiul Nr. 3 - Dan Şova (USL)


PRAHOVA

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Mircea Roşca (USL)
Colegiul Nr. 2 - Virgil Guran (USL)
Colegiul Nr. 3 - Graţiela Gavrilescu (USL)
Colegiul Nr. 4 - Sebastian Ghiţă (USL)
Colegiul Nr. 5 - Sorin Teju (USL)
Colegiul Nr. 6 - Dragoş Bunia (ARD)
Colegiul Nr. 6 - Răzvan Tănase (PP-DD)
Colegiul Nr. 7 - Nicolae Alexandri (USL)
Colegiul Nr. 8 - Vlad Cosma (USL)
Colegiul Nr. 9 - George Ionescu (ARD)Colegiul Nr. 10 - Ion Eparu  (USL)
Colegiul Nr. 10 - Gabriela Anghel (PP-DD)
Colegiul Nr. 11 - Paul Dumbrăvanu (USL)
Colegiul Nr. 11 - Roberta Anastase (ARD)
Colegiul Nr. 12 - Andrei Sava (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Georgică Severin (USL)
Colegiul Nr. 2 - Daniel Savu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Ion Luchian (USL)
Colegiul Nr. 3 - Dan Ioniţă (PP-DD)
Colegiul Nr. 4 - Radu Oprea (USL)
Colegiul Nr. 5 - Augustin Mitu (USL)
Colegiul Nr. 5 - Andrei Volosevici (ARD)


SATU MARE

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Andreea Paul (ARD)
Colegiul Nr. 2 - Ovidiu Silaghi (USL)
Colegiul Nr. 3 - Octavian Petric (USL)
Colegiul Nr. 4 - Istvan Erdei (UDMR)
Colegiul Nr. 5 - Kereskenyi Gabor (UDMR)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Valer Marian (USL)
Colegiul Nr. 2 - Csaba Pataki (UDMR)


SĂLAJ

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Lucian Bode (ARD)
Colegiul Nr. 2 - Deneş Sereş (UDMR)
Colegiul Nr. 3 - Iuliu Nosa (USL)
Colegiul Nr. 4 - Gheorghe-Mirel Taloş (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Alexandru Vegh (UDMR)
Colegiul Nr. 2 - Gheorghe Pop (USL)

SIBIU

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Ioan Tămâian (USL)
Colegiul Nr. 2 - Raluca Turcan (ARD)
Colegiul Nr. 3 - Gheorghe Roman (USL)
Colegiul Nr. 4 - Iacob Puşcaş (PP-DD)
Colegiul Nr. 4 - Ioan Axente (USL)
Colegiul Nr. 5 - Frăticiu Gheorghe (USL)
Colegiul Nr. 6 - Mircea Cazan (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Ion Ariton (ARD)
Colegiul Nr. 1 - Sorin Ilieşiu (USL)
Colegiul Nr. 2 - Viorel Arcaş (USL)
Colegiul Nr. 3 - Nicolae Neagu (USL)


SUCEAVA

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Ştefan Alexandru Băişanu (USL)
Colegiul Nr. 1 - Sanda Ardeleanu (ARD)
Colegiul Nr. 2 - Ioan Balan (ARD)
Colegiul Nr. 3 - Gavril Mîrza (USL)
Colegiul Nr. 4 - Eugen-Constantin Uricec (USL)
Colegiul Nr. 5 - Ioan Stan (USL)
Colegiul Nr. 6 - Constantin Galan (USL)
Colegiul Nr. 7 - Ovidiu-Cristian Iane (USL)
Colegiul Nr. 8 - Eugen Bejinariu (USL)
Colegiul Nr. 9 - Dumitru Pardău (USL)Colegiul Nr. 9 - Cezar Cioată (PP-DD)
Colegiul Nr. 10 - Iulian-Radu Surugiu (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Neculai Bereanu (USL)
Colegiul Nr. 1 - Vasilica Miron (PP-DD)
Colegiul Nr. 2 - Gheorghe Flutur (ARD)
Colegiul Nr. 3 - Ovidiu-Liviu Donţu (USL)
Colegiul Nr. 4 - Mihai Neagu (USL)


TELEORMAN

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Elena Cătălina Ştefănescu (USL)
Colegiul Nr. 2 - Adrian Simionescu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Liviu Dragnea (USL)
Colegiul Nr. 3 - Constantin Bucur (PP-DD)
Colegiul Nr. 4 - Valentin Boboc (USL)
Colegiul Nr. 4 - Lucian Militaru (ARD)
Colegiul Nr. 5 - Ică Calotă Florică (USL)
Colegiul Nr. 6 - Marin Almăjanu (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Nicolae Mohanu (USL)
Colegiul Nr. 1 - Florinel Dumitrescu (PP-DD)
Colegiul Nr. 2 - Crin Antonescu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Timotei Stuparu (USL)


TIMIŞ

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Horia Cristian (USL)
Colegiul Nr. 1 - Cornel Sămărtinean (ARD)
Colegiul Nr. 2 - Sorin Grindeanu (USL)
Colegiul Nr. 2 - Zsolt Molnar (UDMR)
Colegiul Nr. 3 - Maria Grapini (USL)
Colegiul Nr. 4 - Ion Răducanu (USL)
Colegiul Nr. 5 - Alin Popoviciu (ARD)
Colegiul Nr. 6 - Cătălin Tiuch (USL)
Colegiul Nr. 7 - Sorin Stragea (USL)
Colegiul Nr. 8 - Petru Andea (USL)Colegiul Nr. 8 - Adrian Diaconu (PP-DD)
Colegiul Nr. 9 - Dorel Covaci (USL)
Colegiul Nr. 10 - Gheorge Ciobanu (USL)

 

PENTRU A VEDEA CONDIDATII SI DIN CELELALTE JUDETE MERGI LA PAGINA:

1, 2, 3, 4, 5

TAGS :
Mai multe din Electorale
Comentarii
Total 0 comments.
1034
 Media Culpa
 Numarul Curent
DESENAND (CA) LUMEA
 Vis a vis