Arhivă PDF începând din 1990 I Abonamente Revista 22 I Access Abonați PDF


REZULTATE FINALE: Vezi cine sunt VIITORII PARLAMENTARI ai României
- - - -
2012-12-12
Electorale
0

Ads by google

Senat

Colegiul Nr. 1 - Leonardo Badea (USL)
Colegiul Nr. 2 - Sorin Roşca Stănescu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Valentin Calcan (USL)
Colegiul Nr. 3 - Ovidiu Isăilă (ARD)


DOLJ

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Constantin-Cosmin Enea (USL)
Colegiul Nr. 2 - Gheorghe Neţoiu (PP-DD)
Colegiul Nr. 2 - Nicolae Vasilescu (USL)
Colegiul Nr. 2 - Constantin Dascălu (ARD)
Colegiul Nr. 3 - Ionuţ Marian Stroe (USL)
Colegiul Nr. 4 - Florentin Gust-Băloşin (USL)
Colegiul Nr. 5 - Petre Petrescu (USL)
Colegiul Nr. 6 - Iulian-Claudiu Manda (USL)
Colegiul Nr. 7 - Mihai-Alexandru Voicu (USL)
Colegiul Nr. 8 - Daniel Iane (USL)
Colegiul Nr. 8 - Ştefan Stoica (ARD)
Colegiul Nr. 9 - Valeriu-Ştefan Zgonea (USL)
Colegiul Nr. 10 - Ion Călin (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Cristiana Irina Anghel (USL)
Colegiul Nr. 1 - Mărinică Dinc (ARD)
Colegiul Nr. 1 - Antonie Solomon (PP-DD)
Colegiul Nr. 2 - Mihai-Viorel Fifor (USL)
Colegiul Nr. 3 - Florea Voinea (USL)
Colegiul Nr. 4 - Mario-Ovidiu Oprea (USL)
Colegiul Nr. 5 - Mircea-Dan Geoană (USL)

GALAŢI

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Victor Paul Dobre (USL)
Colegiul Nr. 2 - Mircea Toader (ARD)
Colegiul Nr. 2 - Laurenţiu Chirvăsuţă (USL)
Colegiul Nr. 3 - George Scarlat (USL)
Colegiul Nr. 3 - Eugen Chebac (PP-DD)
Colegiul Nr. 4 - Viorel Ştefan (USL)
Colegiul Nr. 5 - Dan Nica (USL)
Colegiul Nr. 6 - Florin Pâslaru (USL)
Colegiul Nr. 7 - Lucreţia Roşca (USL)
Colegiul Nr. 8 - Bogdan Ciucă (USL)
Colegiul Nr. 9 - Aurel Nechita (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Nicolae Marin (PP-DD)
Colegiul Nr. 1 - Ionel Butunoi (USL)
Colegiul Nr. 2 - Gheorghe Saghian (USL)
Colegiul Nr. 3 - Paul Ichim (USL)
Colegiul Nr. 4 - Eugen Durbacă (USL)

GIURGIU

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Nicolae Florian (USL)
Colegiul Nr. 2 - Marin Anton (USL)
Colegiul Nr. 3 - Ioan Teodorescu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Liliana Ciobanu (PP-DD)
Colegiul Nr. 4 - Daniel Chiţoiu (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Niculae Bădălău (USL)
Colegiul Nr. 2 - Lucian Iliescu (USL)

GORJ

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Răzvan Rotaru (PP-DD)
Colegiul Nr. 1 - Ion Cupă (ARD)
Colegiul Nr. 2 - Mihai Weber (USL)
Colegiul Nr. 3 - Scarlat Iriza (USL)
Colegiul Nr. 4 - Camelia Kraibani (USL)
Colegiul Nr. 5 - Vasile Popeangă (USL)
Colegiul Nr. 5 - Niculina Mocioi (PP-DD)
Colegiul Nr. 6 - Victor Ponta (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Dian Popescu (USL)
Colegiul Nr. 1 - Tudor Barbu (PP-DD)
Colegiul Nr. 2 - Toni Greblă (USL)


HARGHITA

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Attila Korodi (UDMR)
Colegiul Nr. 2 - Kelemen Hunor (UDMR)
Colegiul Nr. 3 - Istvan Antal (UDMR)
Colegiul Nr. 4 - Joszef Moldovan (UDMR)
Colegiul Nr. 5 - Mircea Duşa (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Tanczos Barna (UDMR)
Colegiul Nr. 2 - Verestoy Attila (UDMR)


HUNEDOARA

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Laurenţiu Nistor (USL)
/> Colegiul Nr. 2 - Natalia Intotero (USL)
Colegiul Nr. 3 - Dan Radu Ruşanu (USL)
Colegiul Nr. 4 - Cristian Resmeriţă (USL)
Colegiul Nr. 5 - Monica Iacob Ridzi (PP-DD)
Colegiul Nr. 6 - Mircia Muntean (ARD)
Colegiul Nr. 5 - Radu Tîmpău (USL)
Colegiul Nr. 7 - Carmen Hărău (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Cosmin Nicula (USL)
Colegiul Nr. 1 - Vochiţoiu Haralambie (PP-DD)
Colegiul Nr. 2 - Dorin Păran (USL)
Colegiul Nr. 3 - Mariana Câmpeanu (USL)

IALOMIŢA

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Cristiana Pocora (USL)
Colegiul Nr. 1 - Mario Ernest Caloianu (PP-DD)
Colegiul Nr. 2 - Marian Neacşu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Mihăiţă Găină (USL)
Colegiul Nr. 4 - Tinel Gheorghe (ARD)
Colegiul Nr. 4 - Aurelian Ionescu (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Marian Pavel (USL)
Colegiul Nr. 1 - Ştefan Stoica (PP-DD)
Colegiul Nr. 2 - Ion Toma (USL)


IAŞI

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Mugurel Cozmanciuc (USL)
Colegiul Nr. 2 - Relu Fenechiu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Petru Movilă (ARD)
Colegiul Nr. 3 - Constantin Adăscăliţei (USL)
Colegiul Nr. 4 - Vasile Mocanu (USL)
Colegiul Nr. 5 - Neculae Răţoi (USL)
Colegiul Nr. 6 - Anghel Stanciu (USL)
Colegiul Nr. 7 - Costel Alexe (USL)
Colegiul Nr. 8 - Gheorghe Emacu (USL)
Colegiul Nr. 8 - Camelia Bogdănici (ARD)
Colegiul Nr. 9 - Daniel Oajdea (PP-DD)
Colegiul Nr. 9 - Cristina Nichita (USL)
Colegiul Nr. 10 - Sorin Iacoban (USL)
Colegiul Nr. 11 - Grigore Crăciunescu (USL)
Colegiul Nr. 12 - Anton Doboş (USL)
Colegiul Nr. 12 - Viorel Blăjuţ (PP-DD)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Varujan Vosganian (USL)
Colegiul Nr. 1 - Ionel Agrigoroaiei (PP-DD)
Colegiul Nr. 2 - Sorin Lazăr (USL)
Colegiul Nr. 3 - Florin Constantinescu (USL)
Colegiul Nr. 4 . Mihaela Popa (USL)
Colegiul Nr. 5 - Marin Burlea (USL)
Colegiul Nr. 5 - Dumitru Opra (ARD)


ILFOV

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Radu Stroe (USL)
Colegiul Nr. 2 - Ninel Peia (USL)
Colegiul Nr. 3 - Thuma Hubert Petru Ştefan (USL)
Colegiul Nr. 3 - Ştefan Burlacu (PP-DD)
Colegiul Nr. 4 - Eduard-Raul Hellvig (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Gabriela Vrânceanu Firea (USL)
Colegiul Nr. 2 - Nicolae Nasta (USL)


MARAMUREŞ

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Mircea Dolha (USL)
Colegiul Nr. 1 - Istvan Bonis (UDMR)
Colegiul Nr. 2 - Cristian-Florin Tătaru (USL)
Colegiul Nr. 3 - Andrei-Vasile-Călin Matei (USL)
Colegiul Nr. 4 - Mircea Man (ARD)
Colegiul Nr. 5 - Gheorghe Şimon (USL)
Colegiul Nr. 5 - Nuţu Fonta (PP-DD)
Colegiul Nr. 6 - Cornelia Negruţ (USL)
Colegiul Nr. 7 - Vasile Berci (USL)

 

PENTRU A VEDEA CONDIDATII SI DIN CELELALTE JUDETE MERGI LA PAGINA:

1, 2, 3, 4, 5

TAGS :
Mai multe din Electorale
Comentarii
Total 0 comments.
1280
 Media Culpa
 Numarul Curent
DESENAND (CA) LUMEA
 Vis a vis
 Scrisori de la cititori
 Prieteni 22
.