Arhivă PDF începând din 1990 I Abonamente Revista 22 I Access Abonați PDF


REZULTATE FINALE: Vezi cine sunt VIITORII PARLAMENTARI ai României
- - - -
2012-12-12
Electorale
0

BISTRIŢA-NĂSĂUD

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Adriana Doina Pană (USL)
Colegiul Nr. 2 - Daniel Suciu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Ioan Oltean (ARD)
Colegiul Nr. 4 - Stelian Dolha (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Dorin Dobra (USL)
Colegiul Nr. 2 - Ioan Deneş (USL)
Colegiul Nr. 2 - Cristian Daniel Florian (ARD)


BOTOŞANI

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Verginel Gireadă (USL)
Colegiul Nr. 2 - Andrei Dolineaschi (USL)
Colegiul Nr. 3 - Roxana Anuşca (USL)
Colegiul Nr. 3 - Liliana Mincă (PP-DD)
Colegiul Nr. 4 - Costel Şoptică (USL)
Colegiul Nr. 5 - Mihai Baltă (USL)
Colegiul Nr. 5 - Cristian Constantin Roman (ARD)
Colegiul Nr. 6 - Tamara Ciofu (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Doina Federovici (USL)
Colegiul Nr. 2 - Şerban Mihăilescu (USL)
Colegiul Nr. 2 - Corneliu Popescu (PP-DD)
Colegiul Nr. 3 - Viorel Grigoraş (USL)

BRAŞOV

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Cătălin Zamfir (USL)
Colegiul Nr. 2 - Ion Ochi (USL)
Colegiul Nr. 3 - Mihai Donţu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Maria Grecea (PP-DD)
Colegiul Nr. 4 - Constantin Niţă (USL)
Colegiul Nr. 5 - Emil Niţă (USL)
Colegiul Nr. 5 - Gabriel Andronache (ARD(
Colegiul Nr. 6 - Ioan Adam (ARD)
Colegiul Nr. 7 - Ion Diniţă (USL)
Colegiul Nr. 8 - Petre Roman (USL)
Colegiul Nr. 8 - Gheorghe Ialomiţianu (ARD)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Sebastian Grapă (USL)
Colegiul Nr. 1 - Marius Coste (PP- DD)
Colegiul Nr. 2 - Viorel Chiriac (USL)
Colegiul Nr. 3 - Vlad Nicolae Popa (ARD)
Colegiul Nr. 3 - Ioan Ghişe (USL)
Colegiul Nr. 4 - Marius Neculoiu (USL)


BRĂILA

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Dorin Silviu Petrea (USL)
Colegiul Nr. 2 - Vasile Varga (USL)
Colegiul Nr. 2 - Alexandru Nazare (ARD)
Colegiul Nr. 3 - Marian Dragomir (USL)
Colegiul Nr. 3 - Marioara Nistor (PP-DD)
Colegiul Nr. 4 - Mihai Tudose (USL)
Colegiul Nr. 5 - Cristian Rizea (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Ion Rotaru (USL)
Colegiul Nr. 2 - Cătălin Boboc (USL)
Colegiul Nr. 2 - Dănuţ Cristian Mihai (PP-DD)


BUZĂU

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - George Scutaru (USL)
Colegiul Nr. 2 - Adrian Mocanu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Titi Holban (USL)
Colegiul Nr. 4 - Erland Cocei (USL)
Colegiul Nr. 5 - Marian Ghiveciu (USL)
Colegiul Nr. 5 - Gheorghe Coman (PP-DD)
Colegiul Nr. 6 - Eugen Nicolicea (USL)
Colegiul Nr. 7 - Marcel Ciolacu (USL)
Colegiul Nr. 7 - Cezar Preda (ARD)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Eugen Orlando Teodorovici (USL)
Colegiul Nr. 2 - Doina Tudor (USL)
Colegiul Nr. 3 - Victor Mocanu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Constantin Popa (PP-DD)

CARAŞ SEVERIN

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Ioan Benga (USL)
Colegiul Nr. 1 - Valentin Blănariu (PP-DD)
Colegiul Nr. 2 - Dan Laurenţiu Tocuţ (USL)
Colegiul Nr. 3 - Ion Tabugan (USL)
Colegiul Nr. 4 - Valentin Rusu (USL)
Colegiul Nr. 5 - Valeria Schelean (ARD)
Colegiul Nr. 5 - Ion Mucioalcă (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Aurel Duruţ (USL)
Colegiul Nr. 2 - Iosif Secăşan (USL)
Colegiul Nr. 2 - Ion Simeon Purec (PP-DD)

CĂLĂRAŞI

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Daniel Florea (USL)
Colegiul Nr. 1 - Maria Dragomir (PP-DD)
Colegiul Nr. 2 - Vasile Iliuţă (ARD)
Colegiul Nr. 2 - Valeriu Steriu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Vlad Motreanu (USL)
Colegiul Nr. 4 - Aurel Niculae (USL)
Colegiul Nr. 5 - Raluca Surdu (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Ştefan Tomoioagă (USL)
Colegiul Nr. 2 - Iulian Dumitrescu (USL)

CLUJ

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Adrian Oros (USL)
Colegiul Nr. 2 - Steluţa Cătăniciu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Aurelia Cristea (USL)
Colegiul Nr. 4 - Adrian Gurzău (ARD)
Colegiul Nr. 5 - Radu Zlati (USL)
Colegiul Nr. 6 - Cornel Itu (USL)
Colegiul Nr. 7 - Ioan Moldovan (PP-DD)
Colegiul Nr. 8 - Vicenţiu Irimia (ARD=
Colegiul Nr. 9 - Elena Uioreanu (USL)
Colegiul Nr. 10 - Andras Levente Mate (UDMR)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Alin Tişe (ARD)
Colegiul Nr. 2 - Attila Laszlo (UDMR)
Colegiul Nr. 3 - Marius Petre Nicoară (USL)
Colegiul Nr. 4 - Alexandru Cordoş (USL)

CONSTANŢA

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Gheorghe Dragomir (USL)
Colegiul Nr. 1 - Mihai Tararache (PP-DD)
Colegiul Nr. 2 - Mihai Lupu (USL)
Colegiul Nr. 3 - Ileana Cristina Dumitrache (USL)
Colegiul Nr. 3 - Răzvan Condurăţeanu (PP-DD)
Colegiul Nr. 4 - Radu Babuş (USL)
Colegiul Nr. 5 - Victor Gheorghe Manea (USL)
Colegiul Nr. 6 - Eduard Martin (USL)
Colegiul Nr. 7 - Mircea Dobre (USL)
Colegiul Nr. 8 - Manuela Mitrea (USL)
Colegiul Nr. 9 - Remus Cernea (USL)
Colegiul Nr. 9 - Dănuţ Culeţu (ARD)
Colegiul Nr. 10 - Mădălin Voicu (USL)
Colegiul Nr. 10 - Florin Gheorghe (ARD)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Puiu Haşotti (USL)
Colegiul Nr. 2 - Nicolae Moga (USL)
Colegiul Nr. 2 - Marian Vasiliev (PP-DD)
Colegiul Nr. 3 - Mazăre Alexandru (USL)
Colegiul Nr. 4 - Gigi Chiru (ARD)
Colegiul Nr. 4 - Mircea Banias (USL)

COVASNA

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Attila-Gabor Marko (UDMR)
Colegiul Nr. 2 - Arpad-Francisc Marton (UDMR)
Colegiul Nr. 3 - Laszlo-Odon Fejer (UDMR)
Colegiul Nr. 4 - Horia Grama (USL)

Senat

Colegiul Nr. 1 - Laszlo-Attila Klarik (UDMR)
Colegiul Nr. 2 - Olosz Gergely (UDMR)
Colegiul Nr. 2 - Marius Obreja (USL)

 

DÂMBOVIŢA

Camera Deputaţilor

Colegiul Nr. 1 - Vasile Horga (USL)
Colegiul Nr. 2 - Rovana Plumb (USL)
Colegiul Nr. 3 - Ion Stan (USL)
Colegiul Nr. 4 - Ion Pârgaru (USL)
Colegiul Nr. 4 - Florin Popescu (ARD)
Colegiul Nr. 4 - Radu Mihai Popa (PP-DD)
Colegiul Nr. 5 - Zisu Stanciu (USL)
Colegiul Nr. 6 - Dumitru Georgică (USL)
Colegiul Nr. 7 - Ionuţ Săvoiu (USL)
Colegiul Nr. 8 - Carmen Moldovan (USL)
Colegiul Nr. 8 - Vladu Iulian (ARD)

 

PENTRU A VEDEA CONDIDATII SI DIN CELELALTE JUDETE MERGI LA PAGINA:

1, 2, 3, 4, 5

TAGS :
Mai multe din Electorale
Comentarii
Total 0 comments.
1300
 Bref
 Media Culpa
 Numarul Curent
DESENAND (CA) LUMEA
 Vis a vis
 Scrisori de la cititori
 Prieteni 22
.