Arhivă PDF începând din 1990 I Abonamente Revista 22 I Access Abonați PDF


Lista candidatilor CASTIGATORI. Vezi cite MANDATE au USL, ARD, PP-DD si UDMR la Camera Deputatilor si Senat
- - - -
2012-12-11
Parlamentare 2012
2

La Camera Deputaţilor USL a obţinut 58,63% dintre voturi, ARD - 16,50%, PP-DD - 13,99%, UDMR - 5,13%. La Senat USL a obţinut 60,10%, ARD - 16,70% , PP-DD - 14,65%, UDMR - 5,23%. Vezi care este repartitia mandatelor.

 
 

Camera Deputaţilor

ALBA

Alba - Colegiul 1:  Călin Potor - USL

Alba - Colegiul 2: Clement Negruţ - ARD (redistribuire)

Alba - Colegiul 3: Dan Coriolan Simedru - USL

Alba - Colegiul 4: Sorin Bumb - ARD (redistribuire)

Alba - Colegiul 5: Ioan Dîrzu - USL

 
ARGEŞ

Argeş - Colegiul 1: Gheorghe Marin - USL

Argeş - Colegiul 2: Mircea Drăghici - USL

Argeş - Colegiul 3: Deaconu Mihai - PP-DD

Argeş - Colegiul 4: Theodor Cătălin Nicolescu - USL

Argeş - Colegiul 5: Bogdan Niculescu-Duvăz - USL

Argeş - Colegiul 6: Radu-Costin Vasilică - USL | Dumitru Ioana-Jenica - PP-DD

Argeş - Colegiul 7: Daniel Constantin - USL

Argeş - Colegiul 8: Andrei-Dominic Gerea - USL

Argeş - Colegiul 9: Cătălin-Marian Rădulescu - USL | Cătălin Teodorescu - ARD
 

ARAD

Arad - Colegiul nr.1: Flavius Măduţa - USL

Arad - Colegiul nr.2: Claudia Boghicevici - ARD

Arad - Colegiul nr.3: Scheau Ion - PP-DD

Arad - Colegiul nr.4: Mihăiţă Calimente - USL

Arad - Colegiul nr.5: Eusebiu Pistru-Popa - ARD

Arad - Colegiul nr.6: Dorel Gheorghe Căprar - USL

Arad - Colegiul nr.7: Dalca Ştefan Petru - PP-DD
 

BACĂU

Bacău - Colegiul nr.1: Nicu Marcu - USL

Bacău - Colegiul nr.2: Cosmin Necula - USL

Bacău - Colegiul nr.3: Lucian Ciubotaru - USL

Bacău - Colegiul nr.4: Lucian Şova - USL

Bacău - Colegiul nr.5: Viorica Marcu - USL | Melinte Ion - PP-DD

Bacău - Colegiul nr.6: Constantin Avram - USL | Valerian Vreme - ARD

Bacău - Colegiul nr.7: Ionel Palăr - USL | Smarandache Miron Alexandru - PP-DD

Bacău - Colegiul nr.8: Iulian Iancu - USL

Bacău - Colegiul nr.9: Viorel Hrebenciuc - USL

Bacău - Colegiul nr.10: Gabriel Vlase - USL

 
BIHOR


Bihor - Colegiul 1: Cseke Attila - UDMR

Bihor - Colegiul 2: Bogdan Manafu - ARD (redistribuire)

Bihor - Colegiul 3: Lucia Varga - USL

Bihor - Colegiul 4: Gheorghe Costin - USL

Bihor - Colegiul 5: Gheorghe Bogdan - USL

Bihor - Colegiul 6: Ioan Roman - USL

Bihor - Colegiul 7: Sonia Drăghici - USL

Bihor - Colegiul 8: Ioan Cupşa - USL

Bihor - Colegiul 9: Florica Cherecheş - USL

 
BISTRIŢA

Bistriţa - Colegiul 1: Adriana Doina Pană (USL)

Bistriţa - Colegiul 2: Daniel Suciu (USL)

Bistriţa - Colegiul 3: Alexandru Pugna (USL) şi Ioan Oltean (ARD) după redistrinuire

Bistriţa - Colegiul 4: Stelian Dolha (USL)

 
BRĂILA                                

Brăila - Colegiul 1: Petrea Dorin Silviu - USL

Brăila - Colegiul 2: Vasile Varga  - USL

Brăila - Colegiul 3: Marian Dragomir - USL

Brăila - Colegiul 4: Mihai Tudose - USL

Brăila - Colegiul 5: Cristian Rizea - USL

 
BUCUREŞTI


Bucureşti - Colegiul 1: Vlad Nistor - USL

Bucureşti - Colegiul 2: Diana Tuşa - USL

Bucureşti - Colegiul 3: Ludovic Orban - USL

Bucureşti - Colegiul 4: Dan Tudorache - USL | Canacheu Costică - ARD  (mandat obţinut la redistribuire)

Bucureşti - Colegiul 5: Dumitru Iulian Popescu - USL

Bucureşti - Colegiul 6: Rodica Nassar - USL | Ioan Mihăilă - ARD (mandat obţinut la redistribuire)

Bucureşti - Colegiul 7: Tudorie Violeta - USL

Bucureşti - Colegiul 8: Octavian Bot - USL | Dan-Cristian Popescu - ARD (mandat obţinut la redistribuire)

Bucureşti - Colegiul 9: Daniel Budurescu - USL | Theodor Paleologu - ARD  (mandat obţinut la redistribuire)

Bucureşti - Colegiul 10: Florin Alexe - USL

Bucureşti - Colegiul 11: Eugen Nicolaescu - USL

Bucureşti - Colegiul 12: Raluca-Cristina Ispir - USL

Bucureşti - Colegiul 13: Ioan Vulpescu - USL

Bucureşti - Colegiul 14: Gabriela Podaşcă - USL

Bucureşti - Colegiul 15: Alin Petrache - USL

Bucureşti - Colegiul 16: Claudiu Andrei Tănăsescu - USL

Bucureşti - Colegiul 17: Mihai Bogdan Diaconu - USL

Bucureşti - Colegiul 18: Nicolae Bănicioiu - USL

Bucureşti - Colegiul 19: Dinu Giurescu - USL

Bucureşti - Colegiul 20: Chiriţă Dumitru - USL

Bucureşti - Colegiul 21: Georgian Pop - USL

Bucureşti - Colegiul 22: Alina Gorghiu - USL

Bucureşti - Colegiul 23: Oana Niculescu-Mizil - USL

Bucureşti - Colegiul 24: Mihai Sturzu - USL | Florian Geantă - ARD (mandat obţinut la redistribuire)

Bucureşti - Colegiul 25: George Becali - USL | Gheorghe Udrişte - ARD (mandat obţinut la redistribuire)

Bucureşti - Colegiul 26: Horia Mironescu - USL

Bucureşti - Colegiul 27: Damian Florea - USL

Bucureşti - Colegiul 28: Bogdan-Ion Mihăilescu - USL
 

BUZĂU

Buzău - Colegiul nr.1: George Scutaru - USL

Buzău - Colegiul nr.2: Adrian Mocanu - USL

Buzău - Colegiul nr.3: Titi Hoban - USL

Buzău - Colegiul nr.4: Erland Cocei - USL

Buzău - Colegiul nr.5: Marian Ghiveciu - USL

Buzău - Colegiul nr.6: Eugen Nicolicea - USL

Buzău - Colegiul nr.7: Marcel Ciolacu - USL | Cezar Preda - ARD (mandat obţinut la redistribuire)

 
BOTOŞANI

Botoşani - Colegiul 1: Verginel Gireadă - USL

Botoşani - Colegiul 2: Andrei Dolineaschi - USL

Botoşani - Colegiul 3: Roxana Anuşca - USL şi Liliana Mincă - PPDD (mandat obţinut la redistribuire)

Botoşani - Colegiul 4: Costel Şoptică - USL

Botoşani - Colegiul 5: Mihai Baltă - USL şi Cristian Roman - ARD (mandat obţinut la redistribuire).

Botoşani - Colegiul 6: Tamara Ciofu - USL.

 
BRAŞOV

Braşov - Colegiul 1: Cătălin Zamfir - USL

Braşov - Colegiul 2: Ion Ochi - USL

Braşov - Colegiul 3: Mihai Aurel Donţu - USL

Braşov - Colegiul 4: Constantin Niţă - USL

Braşov - Colegiul 5: Emil Niţă - USL

Braşov - Colegiul 6: Ioan Adam - USL

Braşov - Colegiul 7: Ion Diniţă - USL

Braşov - Colegiul 8: Petre Roman - USL şi Gheorghe Ialomiţianu - ARD (mandat obţinut la redistribuire)


CONSTANŢA

Constanţa - Colegiul 1: Gheorghe Dragomir - USL

Constanţa - Colegiul 2: Mihai Lupu - USL

Constanţa - Colegiul 3: Cristina Dumitrache - USL

Constanţa - Colegiul 4: Radu Babus - USL

Constanţa - Colegiul 5: Victor Manea - USL

Constanţa - Colegiul 6: Martin Eduard-Stelian - USL

Constanţa - Colegiul 7: Titus Dobre - USL

Constanţa - Colegiul 8: Manuela Mitrea - USL

Constanţa - Colegiul 9: Remus Cernea - USL

Constanţa - Colegiul 10: Mădălin Voicu - USL

                                                                              
COVASNA

Covasna - Colegiul 2: Marton Arpad
 

DÂMBOVIŢA

Dâmboviţa - Colegiul 1: Vasile Horga - USL

Dâmboviţa - Colegiul 2: Rovana Plumb - USL

Dâmboviţa - Colegiul 3: Ion Stan - USL

Dâmboviţa - Colegiul 4: Ion Pârgaru - USL

Dâmboviţa - Colegiul 5: Stanciu Zisu - USL

Dâmboviţa - Colegiul 6: Georgică Dumitru - USL

Dâmboviţa - Colegiul 7: Cristian Săvoiu - USL

Dâmboviţa - Colegiul 8: Carmen Moldovan - USL

 
DOLJ


Dolj - Colegiul nr.1: Cosmin Enea - USL | Gheorghe Neţoiu - PP-DD  (mandat obţinut la redistribuire)

Dolj - Colegiul nr.2: Nicolae Vasilescu - USL

Dolj - Colegiul nr.3: Ionuţ Stroe - USL

Dolj - Colegiul nr.4: Florentin Gust - USL

Dolj - Colegiul nr.5: Petre Petrescu - USL

Dolj - Colegiul nr.6: Claudiu Manda - USL

Dolj - Colegiul nr.7: Mihai Voicu - USL

Dolj - Colegiul nr.8: Daniel Iane - USL

Dolj - Colegiul nr.9: Valeriu Zgonea - USL

Dolj - Colegiul nr.10: Ion Călin - USL

 
GALAŢI

Galaţi - Colegiul 1: Victor Paul Dobre - USL

Galaţi - Colegiul 2: Laurenţiu Chirvasuta - USL

Galaţi - Colegiul 3: George Scarlat - USL

Galaţi - Colegiul 4: Viorel Ştefan - USL

Galaţi - Colegiul 5: Dan Nica - USL

Galaţi - Colegiul 6: Florin Pâslaru - USL

Galaţi - Colegiul 7: Lucreţia Roşca - USL

Galaţi - Colegiul 8: Ciuca Bogdan Liviu - USL

Galaţi - Colegiul 9: Aurel Nechita - USL

 
GORJ


Gorj - Colegiul nr.1: Gheorghe Iana - USL

Gorj - Colegiul nr.2: Mihai Weber - USL

Gorj - Colegiul nr.3: Iriza Scarlat - USL

Gorj - Colegiul nr.4: Camelia Kharaibani - USL

Gorj - Colegiul nr.5: Vasile Popeangă - USL

Gorj - Colegiul nr.6: Victor Ponta - USL

 
HARGHITA


Harghita - Colegiul 1: Korodi Attila - UDMR

Harghita - Colegiul 2: Kelemen Hunor - UDMR

Harghita - Colegiul 3: Antal Istvan - UDMR

Harghita - Colegiul 4: Moldova Jozsef - UDMR

 
HUNEDOARA

Hunedoara - Colegiul 5: Monica Iacob-Ridzi - PPDD (mandat obţinut prin redistribuire)

 
IALOMIŢA

Ialomiţa - Colegiul 1: Cristina Pocora - USL

Ialomiţa - Colegiul 2: Marian Neacşu - USL

Ialomiţa - Colegiul 3: Mihăiţă Găină - USL

Ialomiţa - Colegiul 4: Aurelian Ionescu - USL

 
IAŞI


Iaşi - Colegiul nr.1: Mugur Cozmanciuc - USL

Iaşi - Colegiul nr.2: Relu Fenechiu - USL

Iaşi - Colegiul nr.3: Constantin Adăscăliţei - USL

Iaşi - Colegiul nr.4: Vasile Mocanu - USL

Iaşi - Colegiul nr.5: Neculai Răţoi - USL

Iaşi - Colegiul nr.6: Anghel Stanciu - USL

Iaşi - Colegiul nr.7: Costel Alexe - USL

Iaşi - Colegiul nr.8: Gheorghe Emacu - USL

Iaşi - Colegiul nr.9: Nichita Cristina - USL

Iaşi - Colegiul nr.10: Iacoban Sorin Avram - USL

Iaşi - Colegiul nr.11: Grigore Crăciunescu - USL

Iaşi - Colegiul nr.12: Anton Doboş - USL

 
MEHEDINŢI

Mehedinţi - Colegiul nr.1: Rodin Traicu - USL

Mehedinţi - Colegiul nr.2: Petre Daea - USL

Mehedinţi - Colegiul nr.3: Viorel Palaşcă - USL

Mehedinţi - Colegiul nr.4: Manolache Marius - USL

 
PRAHOVA


Prahova - Colegiul 1: Mircea Roşca - USL

Prahova - Colegiul 2: Virgil Guran - USL

Prahova - Colegiul 3: Graţiela Gavrilescu - USL

Prahova - Colegiul 4: Sebastian Ghiţă - USL

Prahova - Colegiul 5: Sorin Teju - USL

Prahova - Colegiul 7: Nicolae Alexandri - USL

Prahova - Colegiul 8: Vlad Cosma - USL

Prahova - Colegiul 10: Ion Eparu - USL

Prahova - Colegiul 11: Paul Dumbrăvanu - USL şi Roberta Anastase (ARD) - după redistrinuire

Prahova - Colegiul 12: Andrei Sava - USL

 
SATU MARE


Satu Mare - Colegiul 2: Ovidiu Silaghi - USL (redistribuire)

Satu Mare - Colegiul 5: Kereskenyi Gabor - UDMR


SĂLAJ

Sălaj - Colegiul 2: Seres Denes - UDMR

Sălaj - Colegiul 3: Iuliu Nosa - USL

Sălaj - Colegiul 4 Zalău - Mirel Taloş - USL

 
SIBIU


Sibiu - Colegiul 1: Ioan Tămâian - USL

Sibiu - Colegiul 2: Raluca Turcan - ARD (redistribuire)

Sibiu - Colegiul 3: Gheorghe Roman - USL

Sibiu - Colegiul 4: Ioan Axente - USL

Sibiu - Colegiul 5: Gheorghe Frăticiu - USL

Sibiu - Colegiul 6: Mircea Cazan - USL

 
SUCEAVA


Suceava - Colegiul 1: Alexandru Băişanu - USL, posibil al doilea deputat  prin redistribuire: Sanda Maria Ardeleanu - ARD

Suceava - Colegiul 2: Ioan Bălan - ARD (mandat obţinut la redistribuire)

Suceava - Colegiul 3: Gavril Mîrza - USL

Suceava - Colegiul 4: Eugen Uricec - USL

Suceava - Colegiul 5: Ioan Stan - USL

Suceava - Colegiul 6: Constantin Galan - USL

Suceava - Colegiul 7: Ovidiu Iane - USL

Suceava - Colegiul 8: Eugen Bejinariu - USL

Suceava - Colegiul 9: Dumitru Pardău - USL şi Cezar Cioată - PPDD (mandat obţinut la redistribuire)

Suceava - Colegiul 10: Radu Surugiu - USL

 
TELEORMAN


Teleorman - Colegiul 1: Stefanescu Elena Catalina - USL

Teleorman - Colegiul 2: Simionescu Adrian Constantin - USL

Teleorman - Colegiul 3: Dragnea Nicolae Liviu - USL

Teleorman - Colegiul 4: Boboc Valentin Gabriel - USL

Teleorman - Colegiul 5: Calota Florica Ica - USL

Teleorman - Colegiul 6: Marin Almăjan - USL

 
TIMIŞ


Timiş - Colegiul 1: Horia Cristian - USL

Timiş - Colegiul 2: Sorin Grindeanu - USL

Timiş - Colegiul 3: Maria Grapini - USL

Timiş - Colegiul 4: Ion Răducanu - USL

Timiş - Colegiul 5: Cosmin Costa - USL

Timiş - Colegiul 6: Cătălin Tiuch  - USL ,

Timiş - Colegiul 7: Sorin Stragea - USL

Timiş - Colegiul 8: Petru Andea - USL

Timiş - Colegiul 9: Dorel Covaci - USL

Timiş - Colegiul 10: Gheorghe Ciobanu - USL

 
VASLUI


Vaslui - Colegiul 1: Cristea Victor - USL

Vaslui - Colegiul 2: Dan Bordeianu - USL

Vaslui - Colegiul 3: Florin Ciurariu - USL

Vaslui - Colegiul 4: Solomon Adrian - USL

Vaslui - Colegiul 5: Birchall Ana - USL

Vaslui - Colegiul 6: Dima Toader - USL

Vaslui - Colegiul 7: Stativa Irinel Ion - USL

 
VÂLCEA


Vâlcea - Colegiul 1: Traian Dobrinescu - USL

Vâlcea - Colegiul 2: Constantin Rădulescu - USL

Vâlcea - Colegiul 3: Dumitru Mazilu - USL

Vâlcea - Colegiul 4: Vasile Bleotu - USL

Vâlcea - Colegiul 5: Aurel Vlădoiu - USL

Vâlcea - Colegiul 6: Cristian Buican - USL

 
VRANCEA


Vrancea - Colegiul 5: Laurenţiun Ţigăeru Roşca


Senat:


ALBA

Alba - Colegiul 1: Teodor Atanasiu - USL

Alba - Colegiul 2: Alexandru Pereş - ARD (prin redistribuire)

 
ARGEŞ

Argeş - Colegiul 1: Ion Popa - USL

Argeş - Colegiul 2: Şerban Valeca - USL

Argeş - Colegiul 3: Constantin Tămagă - USL

Argeş - Colegiul 4: Ionuţ-Elie Zisu - USL

 

ARAD

Arad - Colegiul nr.1: Ovidiu Marian - USL | Mihai-Răzvan Ungureanu - ARD (mandat obţinut la redistribuire)

Arad - Colegiul nr.2: Ioan Cristina - USL

Arad - Colegiul nr.3: Dorel Popa - USL | TRaian Igaş - ARD (mandat obţinut la redistribuire)

 

BIHOR

Bihor - Colegiul 1: Biro Rozalia - UDMR

Bihor - Colegiul 2: Cristian Bodea - USL

Bihor - Colegiul 3: Valeriu Boeriu - USL

Bihor - Colegiul 4: Florian Bodog - USL

 
BISTRIŢA

Bistriţa - Colegiul 1: Dorin Dobra (USL)

Bistriţa - Colegiul 2: Ioan Deneş (USL)

 
BRĂILA      

Brăila - Colegiul 1: Ion Rotaru - USL

Brăila - Colegiul 2: Cătălin Boboc - USL
 


BUCUREŞTI

Bucureşti - Colegiul 1: Titus Corlăţean - USL

Bucureşti - Colegiul 2: Călin Popescu Tăriceanu - USL

Bucureşti - Colegiul 3: Gabriel Oprea - USL

Bucureşti - Colegiul 4: Dumitru Pelican - USL | Anca Boagiu - ARD (mandat obţinut la redistribuire)

Bucureşti - Colegiul 5: Daniel Barbu - USL | Cristian Rădulescu - ARD (mandat obţinut la redistribuire)

Bucureşti - Colegiul 6: Ecaterina Andronescu - USL

Bucureşti - Colegiul 7: Victor Ciorbea - USL

Bucureşti - Colegiul 8: Dan Voiculescu - USL

Bucureşti - Colegiul 9: Cătălin Croitoru - USL

Bucureşti - Colegiul 10: Florian Popa - USL

Bucureşti - Colegiul 11: Cornel Dobriţoiu - USL | Nicolae Ivăşchescu - ARD (mandat obţinut la redistribuire)

Bucureşti - Colegiul 12: Gabriel Mutu - USL

 

BUZĂU

Buzău - Colegiul nr.1: Eugen Orlando Teodorovici - USL

Buzău - Colegiul nr.2: Doina-Anca Tudor - USL

Buzău - Colegiul nr.3: Victor Mocanu - USL

 
BOTOŞANI


Botoşani - Colegiul 1: Doina Federovici - USL

Botoşani - Colegiul 2: Şerban Mihăilescu - UNPR şi Gheorghe Ciubotaru - PPDD (mandat obţinut la redistribuire).

Botoşani - Colegiul 3: Viorel Grigoraş - USL

 
BRAŞOV

Braşov - Colegiul 1: Sebastian Grapă - USL

Braşov - Colegiul 2: Viorel Chiriac - USL

Braşov - Colegiul 3: Ioan Ghişe - USL

Braşov - Colegiul 4: Marius Neculoiu - USL

 
CONSTANŢA


Constanţa - Colegiul 1: Puiu Hasotti - USL

Constanţa - Colegiul 2: Nicolae Moga - USL

Constanţa - Colegiul 3: Alexandru Mazăre - USL

Constanţa - Colegiul 4: Mircea Banias - USL

 
DÂMBOVIŢA


Dâmboviţa - Colegiul 1: Leonardo Badea - USL

Dâmboviţa - Colegiul 2: Sorin Roşca Stănescu - USL

Dâmboviţa - Colegiul 3: Valentin Calcan - USL

 
DOLJ


Dolj - Colegiul nr.1: Cristina Anghel - USL | Antonie Solomon - PP-DD (mandat obţinut la redistribuire)

Dolj - Colegiul nr.2: Mihai Fifor - USL

Dolj - Colegiul nr.3: Voinea Florea - USL

Dolj - Colegiul nr.4: Mario Oprea - USL

Dolj - Colegiul nr.5: Mircea Geoană - USL

 
GALAŢI


Galaţi - Colegiul 1: Daniel Butunoi - USL

Galaţi - Colegiul 2: Gheorghe Saghian - USL

Galaţi - Colegiul 3: Paul Ichim - USL

Galaţi - Colegiul 4: Eugen Durbaca - USL

 
GORJ


Gorj - Colegiul nr.1: Dian Popescu - USL

Gorj - Colegiul nr.2: Toni Greblă - USL


HARGHITA

Harghita - Colegiul 1: Tanczos Barna - UDMR

Harghita - Colegiul 2: Verestoy Attila - UDMR

 
HUNEDOARA


Hunedoara - Colegiul 3: Mariana Câmpeanu - USL

 
IALOMIŢA

Ialomiţa - Colegiul 1: Ion Toma - USL

Ialomiţa - Colegiul 2: Marian Pavel - USL

 
IAŞI

Iaşi - Colegiul nr.1: Varujan Vosganian - USL

Iaşi - Colegiul nr.2: Lazăr-Sorin Constantin - USL

Iaşi - Colegiul nr.3: Florin Constantinescu - USL

Iaşi - Colegiul nr.4: Mihaela Popa - USL

Iaşi - Colegiul nr.5: Marin Burlea - USL

 
MEHEDINŢI


Mehedinţi - Colegiul nr.1: Nicolae Şerban - USL

Mehedinţi - Colegiul nr.2: Tudor Chiuariu - USL

 
PRAHOVA


Prahova - Colegiul 1: Georgică Severin - USL

Prahova - Colegiul 2: Daniel Savu - USL

Prahova - Colegiul 3: Ion Luchian - USL

Prahova - Colegiul 4: Radu Oprea - USL

Prahova - Colegiul 5: Augustin Mitu - USL

 
SĂLAJ

Sălaj -  Colegiul 2: Gheorghe Pop - USL

 
SIBIU

Sibiu - Colegiul 1: Sorin Ilieşiu - USL

Sibiu - Colegiul 2: Viorel Arcaş - USL

Sibiu - Colegiul 3: Nicolae Neagu - USL

 
SUCEAVA


Suceava - Colegiul 3: Ovidiu Donţu - USL

Suceava - Colegiul 1: Neculai Bereanu - USL

Suceava - Colegiul 4- Mihai Neagu - USL

Suceava - Colegiul 2 - Gheorghe Flutur - ARD (mandat obţinut la redistribuire)

 
TELEORMAN


Teleorman - Colegiul 1: Mohanu Nicolae - USL

Teleorman - Colegiul 2: Crin Antonescu - USL

Teleorman - Colegiul 3: Stuparu Timotei - USL

 
TIMIŞ


 Timiş - Colegiul 1: Ben-Oni Ardelean - USL

Timiş - Colegiul 2: Petru Ehegartner - USL

Timiş - Colegiul 3: Matei Suciu - USL şi Vasile Blaga (ARD) - după redistribuire

Timiş - Colegiul 4: Ilie Sârbu - USL

 
VASLUI

Vaslui - Colegiul 1: Silistru Doina - USL

Vaslui - Colegiul 2: Cretu Gabriela - USL

Vaslui - Colegiul 3: Nelu Tătaru - USL

 
VÂLCEA


Vâlcea - Colegiul 1: Laurenţiu Coca - USL

Vâlcea - Colegiul 2: Remus Daniel Niţu - USL

Vâlcea - Colegiul 3: Marin Adrănel Cotescu

Sursa: Romania Tv

TAGS :
Mai multe din Parlamentare 2012
Comentarii
iaca asa 2013-11-02
in concluzie;degeaba lupu isi schimba parul,ca tot jivina este,deci atentie PDL degeaba ti-ai schimbat numele,ca poporu te recunoaste.
Albert 2012-12-11
Ilfov?
Total 2 comments.
2084
 Bref
 Media Culpa
 Numarul Curent
DESENAND (CA) LUMEA
 Vis a vis
 Scrisori de la cititori
 Prieteni 22
.